303, eddig ismeretlen Nazca-vonalra bukkantak régészek
A japán Jamagata Egyetem régészei a perui kulturális minisztériummal együttműködve 303 új geoglifát fedeztek fel.
A geoglifák a földfelszínen kialakított ábrák, amelynek hagyománya a Kr. e. 1. század körül, a Nazca-kultúra kezdeti időszakában, nagyjából Kr. e. 100 és Kr. u. 50 között ragadt meg, és egészen a 15. századig, az Ica-korszakban folytatódott. A Heritage Daily beszámolója szerint az egyetem és a perui minisztérium közösen fejlesztett drónokkal és mesterséges intelligenciával felfegyverkezve hatalmas felfedezést tett a fennsík tanulmányozásában, és több mint duplájára növelte az ismert Nazca-vonalak számát.
Több mint 300 Nazca-vonalat fedeztek fel a mesterséges intelligencia segítségével

Kép: Jamagata Egyetem
A Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) folyóiratban leírták, hogy „a mesterséges intelligenciával való megközelítés még korlátozott számú gyakorlás során is bizonyítottan hatékony a kisebb geoglifák felismerésében, amelyeket nagyobb társaikkal ellentétben nagyon nehéz felismerni.” A kutatóknak azonban most lehetőségük nyílt, hogy elemezzék az új motívumokat és elterjedésüket a Pampas de Jumana fennsík egész területén.
Az új geoglifák emberi és állati ábrákból, valamint geometriai formákból és vonalakból állnak. A híres Nazca-vonalakkal ellentétben ezek a kisebb geoglifák gyakran ősi utak mentén találhatók, és valószínűleg sokkal régebbiek híres társaiknál. Az egyetem régészei szerint az új geoglifák feltehetően mindennapi tevékenységekhez kapcsolódnak, például utazási útvonalak jelölhettek, vagy társadalmi csoportokat ábrázoltak, esetleg rituálékhoz használták őket.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén